Vstup pro uživatele
Nezávazná poptávka My vám zavoláme +420 605 985 149 info@e-profesor.cz en-flagcs-flag
 
 

Hrozí nebezpečí požárů!

 
Hasiči hlásí zvýšený počet požárů. Přečtěte si základní rady, jak nezpůsobit požár a neohrozit sebe i jiné.
 

V úterý 20. června jednotky hasičů vyjížděly k rovným 100 případům požárů, což je o 100 % více než dlouhodobý denní průměr.

Český hydrometeorologický ústav vydal vzhledem k déletrvajícímu teplému a bezesrážkovému počasí výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů pro kraje: Praha, Středočeský, Ústecký, Jihočeský, Karlovarský, Liberecký, Plzeňský a Jihomoravský a to až do odvolání nebo do změny charakteru počasí.

Zvýšený počet požárů potvrzují i hasiči, kteří za poslední týden vyjeli k 508 událostem tohoto typu, což je více než 70 požárů denně.

  • V období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů se mimo jiné nesmí v lesích, parcích a jejich okolí do 50 metrů rozdělávat oheň a kouřit, v okolí polí, stohů sena a slámy platí tento zákaz na vzdálenost 100 metrů.
  • Je zakázána zábavní pyrotechnika, ohňostroje i lampióny štěstí.
  • V tomto období nesmí vyjet parní lokomotivy a je zakázáno jezdit jakýmkoliv motorovým vozidlem mimo komunikaci po polích i ve volné přírodě. Výjimku mají pouze zemědělské, lesní stroje a technika IZS.

Teplé a suché počasí zvyšuje nebezpečí vzniku požárů nejen v přírodním prostředí. Oheň se může velice snadno vymknout kontrole a napáchat značné škody.  

Sdílej tento článek na